Зворотній зв'язок

  • [recaptcha size:compact]

ПРОТИПОЖЕЖНІ ДВЕРІ, КЛАСИФІКАЦІЯ – E, EI, EIW

Однією з головних умов забезпечення пожежної безпеки будівель є установка протипожежних дверей.

Протипожежні двері поділяються на класи. Клас дверей повинен відповідати вимогам пожежної безпеки, наприклад двері в коридорах, на сходових прольотах і інших переходах на шляху евакуації, в разі пожежі, повинні забезпечити вогнестійкість не менше ЕI 45, а внутрішні протипожежні двері не менш ЕI 30.

Вогнестійкість – здатність конструкції обмежити поширення вогню, а також зберігати необхідні експлуатаційні якості при вплив високих температур в умовах пожежі протягом певного часу.

Межа вогнестійкості протипожежних дверей визначається в процесі випробувань, і підтверджується відповідним сертифікатом. Для класифікації протипожежних металевих дверей застосовуються позначення – E, EI і EIW, потім слід час (у хвилинах) протистояння пожежі.

E – показник втрати цілісності, вимірюється в хвилинах (30, 45, 60, 90, 120). Показує час протягом якого двері буде зберігати свою конструкцію та експлуатаційні якості в умовах пожежі.

I – показник втрати теплоізоляції, вимірюється в хвилинах (30, 45, 60, 90, 120). Показує час протягом якого двері буде обмежувати проникнення тепла в протилежну від пожежі зону.

W – показник щільності потоку теплового випромінювання, вимірюється в хвилинах (30, 45, 60, 90, 120). Показує час протягом якого двері зі склом буде обмежувати проникнення теплового випромінювання в протилежну від пожежі зону.

Сталеві протипожежні двері – це єдина система, яка складається з пожаростойких матеріалів:

  • вогнестійке полотно,
  • вогнетривкий профіль,
  • наповнення теплоізоляційними матеріалами,
  • спінювальний протипожежний ущільнювач, який, у разі виникнення пожежі, починає розширюватися і ущільнює будь-які зазори між рамою і дверним полотном, тим самим запобігаючи поширенню диму,
  • дверна фурнітура (доводчики, ручки, петлі, ручки антипаніка),
  • протипожежна автоматика,
  • датчики задимлення.

Правильно підібрані матеріали, які використовуються у виробництві вогнестійких дверей, забезпечують належне функціонування всієї конструкції в умовах виникнення пожежі.