Обратная связь

«Практика» посіла перше місце у рейтингу ТОП 5-ти кращих підприємств бронетанкової галузі України за результатами роботи у 2016 році за версією блога Glavcom

Рейтинг постамент

Вже другий рік поспіль, Блог Glavcom, Блог про українську бронетанкову техніку, проводить визначення щорічного ексклюзивного рейтингу ТОП 5-ти кращих підприємств бронетанкової галузі України за результатами роботи за останній рік, що минув.

У 2017 році блог Glavcom, Блог про українську бронетанкову техніку до визначення рейтингу ТОП 5-ти кращих бронетанкових підприємств України за результатами роботи у 2016 році залучив українських експертів, що знаються на тематиці бронетанкової галузі України.
На основі експертних думок незалежних експертів, які погодились прийняти участь в опитування, надавши власну незалежну експертну оцінку був сформований єдиний консолідований рейтинг ТОП 5-ти кращих бронетанкових підприємств України за результатами роботи у 2016 році за версією блогу Glavcom. Результати наведені нижче.
Згідно з рейтингом Топ 5-ти кращих підприємств за версією Блогу Главком, Блогу про українську бронетанкову техніку, одним з кращих підприємств бронетанкової галузі України зразка 2016 року визнано ЗАТ «НВО» Практика «, що посіло перше місце консолідованого рейтингу.
За версією блогу Главком в ТОП 5-ть кращих підприємств бронетанкової галузі України увійши підприємства, що входять в структуру Державного концерну Укроборонпром. Друге місце посіло державне підприємство Київський бронетанковий завод, третє місце — державне підприємство Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О. Морозова, четверте місце Державне підприємство Харківський бронетанковий завод. За сумою набраних балів п’яте місце посіло приватне підприємство ТОВ «Інженерна група «Арей».

Рейтинг обобщенный
Блог Главком, вітає колективи підприємств посівшіх перші п’ять місць рейтингу із    заслуженим і визнаним результатом.

Рейтинг НПО Практика 

Незалежна експертна оцінка Glavcoma – ПрАТ «НВО «Практика» (1 місце)

Вважаю, що на фоні результатів роботи всіх інших бронетанкових підприємств України, українське бронетанкове підприємство приватної форми власності ЗАТ Науково-виробниче об’єднання Практика за результатами роботи у 2016 році, на мій погляд, продемонструвало роботу флагмана бронетанкової галузі України.

Чому я так вважаю?
Свою думку спробую пояснити нижче.

1. По основним досягненням у 2016 році, видно, що у НВО Практика сформована сильна команда однодумців і невипадкових людей. Команда, результати роботи, якої спрямовані на досягнення єдиного, конкретного, цілісного результату.

2. Завдяки вдалій і ефективній роботі на протязі 2016 року змусило звернути на себе увагу Департаменту озброєння Міністерства оборони України. Наприкінці 2016 року розпочало визначальні випробування бронеавтомобілів Козак-2М.1 та Козак-2М.2 з метою визначення в подальшому Міністерством оборони України доцільності прийняття на забезпечення Збройних Сил України бронеавтомобілів цієї серії.
За результатами роботи у 2016 році НВО Практика вдалося відійти від вже закореніло штампу, що чітко сформувався у підсвідомості громадськості з кінця  2014 початку 2015 року за даною компанією  — що НВО Практика, виробник бронеавтомобілів виключно для підрозділів Національної Гвардії України та Державної прикордонної служби України, та не здатне постачати бронеавтомобілі для Міністерства оборони України, де висуваються більш жорсткі вимоги до захисту особового складу ніж для підрозділів Національної Гвардії України.
Передачею на визначальні випробування Міністерству оборони України бронеавтомобілів Козак-2М.1 та Козак-2М.2 НВО Практика довело протилежне, що дана компанія здатна звернути на себе увагу, зацікавити, провести випробування і по можливості організувати виробництво і поставку бронеавтомобілів, у разі, якщо Міністерство оборони України зважиться зробити відповідне замовлення.
Та відійти від такого застарілого, як продемонструвала Практика — хибного штампу.
Своїми досягнутими послідовними результатами, Практиці, вдалося чітко і однозначно заявити, що починаючи з осені 2016 року ЗАТ НВО Практика — лідер серед розробників і виробників сектору тактичних броньованих машин з колісною формулою (4х4) і з Практикою потрібно рахуватися і на Практику потрібно орієнтуватися, як на серйозного гравця бронетанкового ринку України.
Можна переконливо констатувати, що основні гравці бронетанкового ринку України за результатами роботи у 2016 році, тепер будуть по іншому сприймати і серйозно  рахуватися з досягненнями НВО Практики.

3. НВО Практика не втрачало час,  не розпорошувало сили і обмежені власні обігові кошти на розробку поштучних і нікому не потрібних макетів двох — трьох — чотирьох (і так до безкінечності) бойових модулів, як це, наприклад, на протязі 2016 року робили деякі державні бронетанкові підприємства.
Сили і обігові кошти витрачені, а ефект марний та наближений до нуля.
НПО Практика пішло іншим, більш прагматичним, шляхом — скооперувавшись з ПАТ ЧеЗаРою запропонувало ринку — адаптацію на  бронеавтомобіль «Козак-2» полегшеного бойового модуля «Іва».

4. Запропонувало ринку три свої нові розробки, що заслуговують уваги — бронеавтомобілі: Козак-2М у модифікаціях — 1) Козак-2М.1(для ВДВ), 2) Козак-2М.2 (для ССО); 3) Козак-5 (для артилерії).
За матрицею БКГ я схильний відносити бронеавтомобілі «Козак-2М.1», «Козак-2М.2», «Козак-5» до класу товарів – «Зірки». Вважаю, що за цими товарами найближче майбутнє Практики.

5. Під цільову програму Посольства США в Україні виконало замовлення  з виробництва бронеавтомобілів «Козак-2» та поставки броньованих вантажівок МАЗ «фортеця» для оснащення підрозділів Національної Гвардії України, що забезпечують охорону українських атомних електростанцій.
Враховуючи сумні українські реалії, відсутності нових серйозних розробок від ДП ХКБМ, на фоні тяжких потуг з виробництва пілотної партії з десяти ТКБМ «Дозор-Б» на Львівському бронетанковому заводі для Збройних Сил України, результативність НВО Практика, просто вражає.
За матрицею Бостонської консалтингової групи у військовому секторі товарів НВО Практика, я схильний відносити бронеавтомобілі «Козак-2» до класу товарів – «Дійні корови». За цими товарами — лежить сьогодення НВО Практика.
За матрицею БКГ у військовому секторі товарів ЗАТ «НВО «Практика», я схильний відносити бронеавтомобілі СРМ-1 «Козак», та «Козак-001» (прототип Козак-2014) до класу товарів – «Кульгаві качки».
Вважаю, що Практиці від виробництва бронеавтомобіля серії «Козак-001» потрібно поступово відходити.

6.  Прийняло у 2016 році участь у визначальних відомчих випробуваннях з визначення кращого бронеавтомобіля на основі порівняльних характеристик за критерієм «ціна-якість» для прийняття на озброєння підрозділів Міністерства внутрішніх справ України.

7. Вперше в історії незалежної Україні та вперше серед підприємств, як приватної так і державної форми власності ЗАТ «НВО «Практика» було проведено випробування бронеавтомобіля «Козак-2» на підрив для визначення протимінної стійкості, можливості відновлення та безпечності для життєдіяльності екіпажу в середині бронемашини. І це все організовано за власні обмежені обігові кошти.

8. Представлено ринку два прототипа нових українських бронетранспортерів «Отаман» з колісною формулою (6х6) та (8х8) у версіях машини вогневої підтримки та самохідного міномету.
Для більшості суб’єктів бронетанкового ринку такими сміливими та несподіваними презентаціями НВО Практика в 2016 році яскраво себе заявило, впевнено  і рішуче вийшовши в сектор виробництва бронетранспортерів.
Що одночасно дозволило НВО Практика стати другим в історії України приватним підприємством, яке розробило бронетранспортер з колісною формулою (8х8) та першим серед підприємств усіх форм власності, що розробило в металі бронетранспортер з колісною формулою (6х6).
До негативних факторів роботи НВО Практика можна віднести наступне:

1. Відсутність за 2016 рік серйозних замовлень від підрозділів Національної Гвардії України на поставку бронеавтомобілів класу МРАП серії «Козак-001» / «Козак-2».

У 2016 році НВО Практика вдалося реалізувати підрозділам Національної Гвардії України лише 5-ть із 6-ти бронеавтомобілів серії Козак, що до цього часу були виготовлені за власні обігові кошти компанії.

2. Хибне позиціонування НВО Практика бронетранспортерів серії «Отаман-8х8», як глибокої модернізації фізично і морально застарілих радянських бронетранспортерів БТР-60 / БТР-70. Не знаю, можливо це один із гарно завуальованих маркетингових ходів НВО Практика, щоб таким чином, увійти у нішу замовлень з модернізації бронетранспортерів БТР-70 у якій на сьогоднішній день домінують та перебувають — ДП Миколаївський бронетанковий завод з БТР-70ДІ/ БТР-7 та НВК «Техімпекс» з БТР-70Т/БТР-70ТА, з подальшим витісненням останніх, або із суттєвим скороченням їхньої частки в даному секторі ринку бронетанкової техніки України в найближчі роки.
Вважаю, що бронетранспортери серії Отаман, НВО Практика з маркетингової точки зору, слід позиціонувати як нові українські бронетранспортери із  запозиченням вузлів та складових ходової частини від БТР-70. На мій погляд, в такій інтерпретації немає зовсім нічого презирливого, а лише точно відповідає, тому технічному рівню на якому на даний час перебуває наша промисловість.
Схильний вважати, що саме в такій інтерпретації, для НВО Практика є можливість при правильній побудові маркетингової кампанії просувати дані зразки на зовнішній ринок озброєнь та отримати замовлення від іноземного замовника при умові подальшого удосконалення конструкції прототипів нових українських бронетранспортерів серії «Отаман».
За матрицею БКГ у військовому секторі товарів НВО Практика, я схильний відносити бронетранспортери серії «Отаман» до класу товарів — «Складні діти», або «Темні конячки».